Jaką drabinę aluminiową najlepiej wybrać do domu?

on

Wiosenne porządki wymuszają czasem na nas sięgnięcie po specjalne środki. Jednym z takich elementów jest drabina. W sklepach znajdziemy wiele typów, od niskich, jednostronnych, po rozsuwane z dodatkowymi uchwytami.

Nie warto oszczędzać na drabinie aluminiowej do domu – warto kupić jedną, która będzie wielofunkcyjna. Dobrym rozwiązaniem są drabiny rozsuwane, dzięki którym z łatwością zetrzemy kurze z wysokich szafek, jak i przykręcimy żarówkę czy też powiesimy firanki. Przyda się także przy drobnych remontach – regulowana wysokość daje nam wiele możliwości, a także umożliwia korzystanie z niej osobom różnego wzrostu.

Domowa drabina powinna posiadać także specjalne wzmocnienia i udogodnienia, poprawiające nasz komfort użytkowania. Ważne jest aby była stabilna – często podłoże, na którym będziemy ją stawiać może być śliskie lub grząskie. Warto zastanowić się także nad silikonowymi podkładkami, dzięki którym nasze stopy będą trzymać się pewnie stopni, a my będziemy czuć się bezpieczniej wiedząc, że nie ześlizgniemy się z niej.

Asortyment drabin aluminiowych jest obecnie bardzo szeroki, a ciekawym rozwiązaniem wydaje się być drabina z zamocowanym pojemnikiem na narzędzia. Co prawda zajmie ona więcej miejsca podczas przechowywania, ale zaoszczędzi czas, gdy będziemy potrzebować śrubokrętu czy też śrub lub nakrętek – wszystko będziemy mieć w zasięgu ręki, bez potrzeby schodzenia z drabiny aluminiowej.

Pomimo, że drabina wydaje się być przedmiotem mało ważnym, warto się w nią zaopatrzyć. Sprawdzi się ona w wielu sytuacjach, często ratując nas przed nadwyrężaniem naszych stawów i zbędnym naciąganiem się do trudno dostępnych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *