Duże łóżko w małej sypialni? Czemu nie!

Sypialnia jest naszym azylem. Z tego względu powinna być przytulna, otulać nas niczym miękki koc. To miejsce, w którym po ciężkim dniu pracy wypoczywamy, regenerujemy się, nabieramy sił. Pokój ten wcale nie musi być duży, wystarczy, że pomieści wygodne łóżko, zapewniające nam dobry sen, pozwalające się zrelaksować i wyciszyć, a także niezbędne przedmioty, które zawsze chcemy mieć w zasięgu ręki.

Zrzut ekranu 2017-04-27 o 17.08.55

https://meblezych.pl/lozka-do-sypialni

Tradycyjne łóżka do sypialni

To, że dysponujemy naprawdę niewielką sypialnią nie musi oznaczać, że łóżko ma być równie małe. Jeżeli jest to miejsce odpoczynku jednej osoby wystarczy oczywiście mebel o szerokości 90 centymetrów. W przypadku dwóch osób warto natomiast, pokusić się o szerokość co najmniej 140 centymetrów. W grę wchodzi przecież nasze samopoczucie! Co ciekawe, w małych pomieszczeniach świetnie prezentują się efektowne duże zagłówki, gdyż odciągają uwagę od skromnej kubatury wnętrza. Funkcjonalnym rozwiązaniem są także łóżka wyposażone w duże szuflady – dzięki nim zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania np. pościeli, ręczników lub ubrań.

Sofy z funkcją spania

Jeżeli bardzo zależy nam na wolnej przestrzeni w sypialni, m.in. w celu wygospodarowania chociażby małego kąta na biurko, dużą szafę, komodę bądź też toaletkę, dobrym rozwiązaniem jest rozkładana sofa z funkcją spania. Obecnie producenci tego typu mebli wypoczynkowych szczególnie dbają o ich wysoki standard i komfort. Dzięki temu pod względem wygody są one porównywalne z tradycyjnymi łóżkami. Ich zaletą jest również fakt, że w ciągu dnia zajmują mało miejsca, służąc nam jako przestrzeń np. dla poobiedniego odpoczynku i relaksu podczas lektury książki, natomiast wieczorem zamieniają się w bardzo szerokie, niemal królewskie łoża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *