Magiczny świat orientu. Pomysłowa dekoracja wnętrz

Wakacje minęły bezpowrotnie, a Ty chcesz zachować w pamięci błogie chwile spędzone w dalekich krajach? Atmosferę orientu wniesiesz do swojego mieszkania za pomocą barwnych tkanin, finezyjnych motywów, ciekawych tapet oraz dużej ilości akcesoriów przywiezionych z dalekich wojaży.

Pokój niczym komnata z baśni tysiąca i jednej nocy

Pierwszym krokiem aranżacji wnętrza powinien być wybór kolorystyki. Styl orientalny to soczyste czerwienie, ogniste pomarańcze, tajemnicze purpury oraz nieco bardziej stonowane brązy czy wygaszone odcienie oliwki. Wybierz dwie, trzy dominujące barwy, tak by nie wprowadzić bałaganu oraz zbędnego kiczu. I tak oto, jeśli wymarzona kanapa mieni się barwami, to zdecyduj się spokojniejsze ściany, np: mahoniowe panele czy surową cegłę.

hotel-389256_1280

Stylowe meble oraz barwne dekoracje

Atmosferę orientu można z łatwością zbudować za pomocą dodatków oraz zdobionych akcesoriów. Kolonialne meble wykonane z wysokojakościowego drewna wniosą odrobinę luksusu, a finezyjne świeczniki, ażurowe lampiony oraz zdobione batiki nieco ocieplą wnętrze. Jeśli szukasz jednak bardziej mistycznych dodatków, to zdecyduj się na rzeźby Buddy lub hinduistycznych bóstw.

Zwiewnie lub tajemniczo – tkaniny we wnętrzu

Drapowanie i układanie materiałów to prawdziwa sztuka. Niekiedy jedna tkanina potrafi całkowicie przemienić charakter wnętrza. Orientalnego wyrazu doda lekka moskitiera nad łóżkiem oraz liczne poduszki z indyjskimi wzorami. W salonie elegancko zaprezentuje się patchworkowy obrus lub narzutka z wzorem mandali. Takie materiały można także swobodnie wieszać jako obrazy czy stosować jako obicie ścian.

Orient niejedno ma imię. Przez każdego może być interpretowany w inny sposób. Jedni preferują jego stonowane odcienie, inni cenią w nim bogactwo barw. Wprowadzając wschodnie akcenty do mieszkania łatwo przesadzić i zagracić przestrzeń. Aby tego uniknąć warto pamiętać, że, co za dużo, to nie zdrowo i łączyć solidne, proste meble z ciekawymi ozdobami lub bogato rzeźbione komody, szafy z jednolitymi tkaninami. Dzięki temu nawet w środku zimy przeniesiesz się w sam środek Indii, Maroko czy Indonezji.