Meble skandynawskie w ponadczasowym stylu

Choć moda na meble skandynawskie trwa już od dawna, to nic nie wskazuje na to, aby miała przeminąć. Okazuje się, że ten styl to strzał w dziesiątkę, ponieważ wciąż stanowi inspirację dla dekoratorów wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego. Styl skandynawski to prawdziwa pochwała dla natury, łączy w sobie jasne barwy i naturalne surowce, wśród których dominuje drewno. Cechuje się prostotą i ogranicza liczbę dodatków do minimum. Dzięki temu wnętrze jest jasne, przestronne i uporządkowane.

Co wyróżnia meble skandynawskie wśród innych?

Jest to przede wszystkim prostota. Nie oznacza ona wcale ubogich walorów estetycznych. Wręcz przeciwnie, meble skandynawskie tworzą wnętrza o wyrafinowanym i niebanalnym charakterze. Ich podstawową zaletą jest naturalność. Dominują jasne barwy, które stwarzają wrażenie większej przestrzeni i czystości. Często spotykane są meble białe lub z jasnego drewna. Nie słabnącą popularnością cieszą się przetarcia, spod których wyłania się struktura surowego drewna.

Minimalizm w meblach skandynawskich przejawia się także w tradycyjnych uchwytach i ramkowych lub frezowanych frontach. Jeśli do mebli skandynawskich dopasujemy polecane dodatki, uzyskamy wnętrze o lekkim i przytulnym charakterze. Styl skandynawski cechuje również uniwersalizm. Doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu w domu. Można go zastosować w salonie, w kuchni, w łazience i sypialni. Całe mieszkanie urządzone w jednolitym charakterze będzie harmonijne i uporządkowane. Ciekawe aranżacje oraz piękne meble znajdziesz na: http://takemehome.pl.

Dodatki do mebli skandynawskich

Nawet starannie wybrane meble skandynawskie nie dają w pełni satysfakcjonującego efektu bez odpowiednich dodatków. Dlatego przy ich wyborze należy pamiętać o podstawowych cechach całego stylu skandynawskiego, czyli o nawiązaniu do natury i przytulnym klimacie. Królują więc ciepłe koce i dywany o delikatnych i stonowanych barwach, poduszki i zasłony. Dzięki takim dodatkom wnętrze będzie wydawało się cieplejsze i przytulniejsze. O taki właśnie efekt chodzi w zimnym klimacie krajów skandynawskich, który obecnie stanowi inspirację dla całej Europy.

Nie musimy jednak ograniczać się do jednolitych barw. Możemy oddać wodze wyobraźni i postawić na żywsze kolory, ważne tylko aby odpowiednio ze sobą współgrały. Dobre połączenie będą stanowiły kolory: biały, czarny, żółty i pomarańczowy. Wśród motywów dominują pasy i geometryczne wzory, zwłaszcza na kocach, dywanach, zasłonach i obrusach. Bardzo dobrze prezentują się różnego rodzaju plecione kosze i skrzynie. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością dodatków. W ten sposób można zapomnieć o ważnym aspekcie stylu skandynawskiego, czyli o minimalizmie. Jeśli starannie zaplanujemy wybór mebli skandynawskich i spójnych dodatków, uzyskamy piękne, jasne, przestronne i przytulne wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *