Szafy przesuwne – idealne rozwiązanie dla różnych pomieszczeń

Szafy przesuwne od wielu lat cieszą się nie słabnącą popularnością. Jeszcze na początku lat 90 tych mało kto zdawał sobie sprawę z tego jak można zagospodarować wnęki w naszych mieszkaniach oraz całe ściany w domach. Szafy przesuwne to ogromna wygoda, duża ilość miejsca, a zarazem jego oszczędność.

Szafy przesuwne to same zalety!


Szafy przesuwne mogą być montowane na całej szerokości ściany, we wnęce lub mogą być interesującą alternatywą dla garderoby i klasycznej szafy. Jej największym atutem jest wykorzystanie zajmowanej przestrzeni, jest dużo pojemniejsza niż klasyczna szafa czy garderoba. Dodatkowo daje się ją idealnie zaaranżować według już istniejącego stylu w naszym mieszkaniu, pokoju czy sypialni.

Tak jak było wspomniane, szafa przesuwna może mieć różne wymiary, może zajmować całą szerokość ściany w sypialni, jednak na pewno nie będzie to marnotrawstwo przestrzeni, a raczej bardzo dobre jej wykorzystanie. Ilość półek, schowków a także drążków na wieszaki może być niemal dowolna. Również wysokość półek może być dopasowana do naszych potrzeb, dzięki temu pomieścimy tam całą naszą garderobę.

Jeśli nie chcemy szafy na całej szerokości ściany (wówczas część tego pomieszczenia jest traktowana jako wnęka) możemy wybrać opcję wolnostojącą. Szafy przesuwne zazwyczaj posiadają większe wymiary od standardowej szafy, lecz nie sprawia to, że zajmują dużo miejsca.

Szafy przesuwne montowane we wnęce

W mieszkaniach w bloku projektanci mieszkań przewidywali wnęki, które dawały się wykorzystywać jako schowki lub zabudowywano je nieergonomicznymi pułkami i szafkami, które jakże by inaczej, otwierały się na zewnątrz. Możliwość montażu półek i drzwi przesuwnych przesądziła o powstaniu szafy przesuwnych wnękowych, które są najlepszym sposobem zagospodarowania wnęk w mieszkaniach w blokach. Tak jak w przypadku modeli wolnostojących pozwalają na schowanie dużej ilości przedmiotów, ilość półek jest montowana według naszych potrzeb. Szafy we wnękach wykonuje się według zamówień.

Atrakcyjny wygląd szaf przesuwnych

Szafy przesuwne mogą mieć różny sposób wykończenia. Wiele z nich posiada połyskujące obicie, które powoduje, że odbierane są jako eleganckie i nowoczesne. W wielu modelach spotyka się również lustra, które wizualnie powiększają pomieszczenie, są efektownym rozwiązaniem designerskim, a także praktycznym.

Oferta sklepu a może szafy na zamówienie?

Nie zawsze jest tak, że oferta sklepów meblowych jest wystarczająca. Tak naprawdę ile wnęk i pokoi tyle potrzeb. W przypadku niestandardowych wymagań warto skorzystać z oferty firmy oferującej możliwość wykonania szaf przesuwnych na zamówienie jak firma Smok http://smok.biz.pl/szafy-przesuwne-garderoby-i-zabudowy-wnek/ z Lublina. Firma od wielu lat proponuje możliwość zaprojektowania szaf przesuwnych pod różne wymiary oraz zgodnie z oczekiwaniami kolorystycznymi i wizualnymi. Wiele nowatorskich pomysłów firmy wciąż nie spotyka się w popularnych sklepach meblowych (sieciówki). Dlatego też możliwość kupna mebli na zamówienie może być ciekawą alternatywą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *